Paketleme Makineleri

Paketleme endüstriyel üretimin önemli bir aşamasıdır.

Bu aşamanın ilk bölümü asıl ürünün ambalajlanması - paketlenmesidir. Pazara sunulan üründe son kullanıcının saklama, bekletme, kullanım esnasında miktar kontrolü yapabilmesine olanak verme gibi özelliklere sahip asıl paketlemenin yapılmasıdır.

Asıl ürün ambalajının ise sevkiyat, depolama gibi ticari pratikler için miktar olarak gruplanarak kolilere aktarılması yapılır. Bu işlemin yapıldığı ünitelere endüstride kolileme makinesi denmektedir.

Tekno G.A.T.E. Makine farklı endüstriyel üretim sektörlerine kolileme makinesi çözümleri sunar. Tasarımından üretimine tüm çözümleri ile sunduğumuz paketleme makineleri temel olarak bir çalışanın taşıyabileceği herhangi bir ölçüdeki kolinin nihai ürün ile doldurulması ve kapatılmasını sağlamaktadır.

Sektörel olarak bakarsak konserve benzeri paketlerin kolilenmesinden diktörtgen şekilli ürün paketlerinin kolilenmesine, yumuşak paketli ürün paketlerinin kolilenmesinden tütün sektörünün farklı proseslerinde kullanılan paketleme tekniklerine değin çok farklı paket kolileme desteği sağlamaktayız.

Sektörel Bazda Paket Kolileme Makine Çözümleri

  • Konserve benzeri paket kolileme makineleri
  • Dikdörtgen şekilli paket kolileme makineleri
  • Yumuşak paketli ürün kolileme makineleri
  • Tütün sektörü için özel kolileme makineleri
  • Farklı paketleme seçenekleri için kolileme makineleri

 

Paketlemede Koli (Koli Doldurma) Makineleri

Koli doldurma makinelerinin dolum şekli “yandan ve üstten besleme” olarak ayrılmaktadır. Bu makinelerde koli boyutu değişimi çok kısa sürelerde yapılabilmektedir.

Manuel Beslemeli Koli Doldurma Makineleri

Müşteri istekleri doğrultusunda geliştirilmiş ve nihai ürünün sevk kolisine konulurken operator tarafından son bir göz kontrolü yapılmasına gerek görülen prosesler için idealdir.

Sevk kolisi makinaya operatör tarafından yerleştirilmekte ve nihai ürünler koli içine operator trafından doldurulmaktadır.

Sevk kolisine yerleştirme sonrası koli kapaklarının kapatılarak sıcak tutkal uygulaması ve koli bantı uygulaması otomatik olarak yapılmaktadır.

Gerekli görüldüğü durumlarda eksik ürün kontrolu amaçlı sevk kolisinin tartılması da otomatik olarak yapılmaktadır.

Manuel Beslemeli Kolileme Makinesi

Otomatik Beslemeli Koli Doldurma Makineleri

Nihai ürünün koli doldurma makinesi girişinden çıkışına kadar tüm işlemler otomatik olarak gerçekleşir.

Sevk kolisinin doluma hazır hale getirilmesi, nihai ürünlerin koli içine yerleştirilmesi, koli kapaklarının kapatılarak sıcak tutkal uygulaması ve koli bantı uygulaması otomatik olarak yapılmaktadır.

Gerekli görüldüğü durumlarda eksik ürün kontrolu amaçlı sevk kolisinin tartılması da otomatik olarak yapılmaktadır.

Otomatik Beslemeli Kolileme Makinesi

Diğer Başlık

fkjfdkjhfkhdfjkhdfkghdfkghdfkghdfkghdkghdkghd

Diğer Başlık

Paketleme Makineleri Hakkında

Paketleme Nedir

Pazara sunulan üründe son kullanıcının saklama, bekletme, kullanım esnasında miktar kontrolü yapabilmesine olanak verme gibi özelliklere sahip asıl paketlemenin yapılmasıdır.

Paketleme Makinesi Nedir

Paketleme makinesi, nihai ürünün koruyucu ambalaj içerisine yerleştirilmesini kolaylaştıran, hızlandıran mekanik araçtır. Günümüz şartlarında son hızlı biçimde ve kusursuz olarak paketleme yapabilen paketleme makineleri üretilmektedir. Endüstrinin ihtiyaçlarına ve günümüz hızlı dünyasına göre şekillenen paketleme makineleri